Chorvatsko - Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie

cena od 12 390 Kč termín: 08.09.2017 délka: 10 dní (zájezd č. 457363)

10 - denní zájezd

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného - pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou písečnou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace a průzračné vody Jaderského moře zvou ke strávení krásné dovolené. Poznejte dosud nepoznané, zpomalte a vychutnejte si tento ostrov, kde život plyne doposud neuspěchaným tempem.

Poznámka : CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.

Ubytování: hotel

hotel Biševo, přímo u oblázkové pláže ve stínu borovic a pinií, v historickém městečku Komiža na ostrově Vis, výborná kuchyně.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:v odpoledních hodinách odjezd z ČR.
2. den:ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hodinová plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Brač, Hvar, Šolta. Vylodění na ostrově VIS ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování (hotel přímo na pláži) do starobylé KOMIŽI. Individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.
3. den:pobyt u moře, individuální volno. Seznámení s podmanivým městečkem Komiža pod horou Hum. Úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18. stol., benediktinský klášter sv. Mikuláše, přístavu dominuje renesanční pevnost s rybářským muzeem a množství příjemných posezení v romantických zákoutích na pobřežní promenádě. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit Konobu Jastožera, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.
4. den:fakultativní lodní výlet na ostrůvek BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická Modrá jeskyně, jejíž krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy. Jeskyně je dlouhá 31 m a široká okolo 18 m. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou).
5. den:pobyt u moře, individuální volno
6. den:výlet do Titovy jeskyně (Titova špilja) v hoře Hum, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky, navštívíme prastaré městečko VIS - zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.
7. den:pobyt u moře, individuální volno (možnosti fakultativních výletů - ostrůvek Ravnik, krásné zátoky na jižním pobřeží - přírodní památka Stiniva, pláž Srebrena, zátoka Stončica, potápěčská centra).
8. den:panoramatická jízda ostrovem, na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Fakultativně ochutnávka místních specialit - likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, pláže, koupání.
9. den:dopoledne odjedeme na trajekt, plavba Jaderským mořem do Splitu, dle časových možností krátká zastávka ve Splitu, odjezd do ČR..
10. den:návrat do ČR v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

6 146 Kč
Základní cena od 6 146 Kč

MARIJAN - Medulin

Chorvatsko, Medulin
termín: 18.10.2018 délka: 8 dní
6 657 Kč
Základní cena od 6 657 Kč

AMINESS LUME - Brna

Chorvatsko, Brna
termín: 20.04.2019 délka: 8 dní
21 336 Kč
Základní cena od 21 336 Kč

Apartments Halović

Chorvatsko, Rab
Aktivity : Prohlížení památek Nakupování Restaurace Vodní sporty Plavání Cyklistika
termín: 18.10.2018 délka: 8 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Dubrovník 3 °C
Osijek 0 °C
Pula 1 °C
Rijeka 2 °C
Split 3 °C
Zadar -4 °C
Záhřeb -4 °C

Základní informace

Chorvatsko

Chorvatsko
Hlavní město: Záhřeb
Počet obyvatel: 4 691 440
Měna: HRK
Rozloha: 56,538 km2

Místopisy

  • Istrie

    Istrie, největší poloostrov Jadranu o rozloze 3160 km2, je nejvíce rozvinutou turistickou oblastí Chorvatska. Pro svou vzdálenost, členité oblázkové i skalnaté pláže, přerušované…

  • Kvarner

    Kvarner je největším zálivem Jadranu a vzhledem ke své poloze také jedním z nejnavštěvovanějších regionů. Nachází se zde dva největší chorvatské ostrovy - Krk a Cres.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://chorvatsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/chorvatsko-ostrov-vis-poklad-stredni-dalmacie-457363/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://chorvatsko.vasezajezdy.cz